Actualitat Cullera

XXVII Concurs de tir i arrossegament
XXVII Concurs de tir i arrossegament
14/05/2018
Un any més el concurs de tir i arrossegament que organitza la penya Reata amb motiu de les Festes Majors de Cullera va comptar amb una gran acceptació per part del públic assistent. Enguany, a la seua edició número 27, el concurs va comptar amb un centenar de cavalleries provinents de diferents localitats de la Comunitat Valenciana, que havien d’arrossegar el doble del seu pes en càrrega sobre una pista arenosa al llarg d’uns 60 metres, estant senyalitzats cada 15 metres amb una bandera on la cavalleria havia de parar per reprendre tot seguit la marxa, resultant guanyadora la cavalleria que menys temps invertia en fer el recorregut.

Al 2018, els organitzadors prepararen un total de 5 proves, per categories, amb el següent resultat:
Primera categoria, fins a 220 quilos
1er- Constantino Ruano, d’Alginet, amb la cavalleria Pastori
2n- Ramón González, de Carlet, amb el cavall Regalito
3r- Ramón Gómez, d’Alberic, i el cavall Tarete.
4t- Sergio Balaguer, de Xeraco, amb el cavall Viasarte
Segona categoria, de 221 a 320 quilos
1er- Juan Beltran, de Sueca, i el cavall Leñador
2n- Enrique Platero, d'Utiel, i la cavalleria Ella Baila Sola
3r- Guillem Oliver, de Dénia, i la cavalleria Culebra
4t- Germans Ferrer, d'Alzira, i la cavalleria Bienvenida
Tercera categoria, de 321 a 420 quilos
1er- Enrique Platero, d'Utiel, i la cavalleria Guerra
2n- Enrique Platero, d'Utiel, i el cavall Ràpid
3r- Francisco Colomer, de Benifaió, i el cavall Obama
4t- Vicent Clar, de Xeraco, i el cavall Maveric Viñales
Quarta categoria, de 421 a 520 quilos
1er- Nicomedes de la Fuente, de Benifaió, i el cavall Elegante
2n- Germans Ferrer, d'Alzira, i el cavall Valentino Rossi
3r- Francisco Colomer, de Benifaió, i el cavall Roca Rey
4t- Francisco Colomer, de Benifaió, i el cavall Guardiola
Quinta categoria, de 521 quilos al límit
1er- Francisco Colomer, de Benifaió, i el cavall Manzanares, que va revalidar posició i premi respecte de 2017 en la mateixa categoria
2n- Rafael Ruano, d'Alzira, i el cavall Paco de Lucia
3r- Enrique Platero, d'Utiel, i el cavall Rambo
4t- José Landete, de Fortaleny, i el cavall Careto.